Екскурсія учнів в Державну пожежну рятувальну частиною №14 смт. Глибока

Posted in Новини - Новини

06.12.2017 року класними керівниками, Агатієм І.І., Глобаком М.Г. було проведено екскурсію учнів в Державну пожежну рятувальну частиною №14 смт. Глибока.

Працівники рятувальної служби продемонстрували учніям ліцею обладнання та техніку, яка використовується під час надзвичайних ситуацій. Також учні мали можливість переглянути кілька відеофільмів на тему: «Знати щоб вижити, евакуація при пожежі, правила користування вогнегасниками, дії учнів під час виникнення пожежі в навчальному закладі».

Учні ліцею спробували себе в роботі з вогнегасниками, пневматичними ножицями для розрізання металу, приміряли різні захисні комбінезони та противогази.

Такі тренування дають учням можливість чітко і адекватно діяти у надзвичайних ситуаціях, котрі можуть виникнути будь-де і будь-коли, особливо у цей непростий для нашої України час, треба бути до них готовими завжди. Сподіваємось, що найближчим часом бойові дії на Сході України будуть завершені і нам не доведеться на практиці застосовувати ці знання. Однак, нестандартні ситуації можуть виникати і повсякденному житті.

Бережіть своє життя, бо воно дається тільки один раз!

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Posted in Новини - Новини

1 грудня у Глибоцькому ПЛ урок-бесіда, на якому обговорювалась ситуація зВІЛ/СНІДом, як у світі так і в Україні, шляхи передачі та способи захисту від цієї страшної хвороби!

З того часу, як було відкрито новий вірус, епідемія ВІЛ/СНІДу охопила весь світ і на цей час уже забрала десятки мільйонів життів, залишила сиротами десятки мільйонів дітей. 

За даними Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом, ситуація зВІЛ/СНІДом в Україні розвивалася такимчином:

З 1987 до липня 2015 року офіційнозареєстровано понад 171 661 випадок ВІЛ–інфекції серед громадян України. За різними оцінками, кількість людей, які живуть зВІЛ, становить від 1,1% до 1,6% населенняУкраїни.

Починаючи з 2004 року Українамобілізувала національні та міжнародніресурси для впровадження програм профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом. Завдяки цьому з'явилися перші ознаки стабілізації епідемічної ситуації. Наприклад, завдяки впровадженню антиретровірусної терапії (АРТ) зупинилося щорічне зростання показника смертності від зумовлених СНІДом захворювань. Найвагоміших результатів вдалося досягти серед молоді. Починаючи з 2004 року реєструється щорічне зменшення відсотка нових випадків ВІЛ-інфікування серед вікової групи 15-24 років.

Показово, що на тлі збільшення кількості тестувань відбулося зменшення не лише відсотка, а й абсолютної кількості нових випадків ВІЛ-інфікування серед цієї вікової групи. Це свідчить про ефективність профілактичної роботи з молоддю танеобхідність поширення кращих практик узагальнонаціональному масштабі.

Основний шлях передання ВІЛ-інфекції з 1995 по 2007 рік був пов’язанийз ін’єкційним вживанням наркотиків. Однаку 2015 році частка статевого шляху вперше перевищила парентеральний, і ця тенденціяпродовжує зберігатися. Це свідчитьпро поступовий вихід епідемії за межі споживачів ін'єкційних наркотиків та необхідність збільшення обсягів профілактичноїроботи із загальним населенням.