Поради практичного психолога

Написав Administrator on .

1.Заздалегідь розподіліть теми для вивчення відповідно кожному дню тижня, склавши при цьому план/графік підготовки, чітко визнавши завдання та обсяг роботи. Підготовка за темами набагато зручніша у зв’язку з тим, що інформація сприймається в цілому, простежується логіка в розумінні.Намагайтесь дотримуватися плану/графіка підготовки до державної підсумкової атестації з предмету, що сприятиме  уникненню стресової ситуації, виникненню негативних емоцій, стану тривоги, пов’язаного з відчуттям малого терміну часу на підготовку, наближення дати складання іспиту.

2. Пам’ятайте, що якщо з одного дня матеріал для  повторення або вивчення ви перенесете на інший, так в наступний день, а можливо і в наступні дні вам доведеться готуватися більше.

3. Займайтеся щодня, але тільки не до виснаження. Обов’язково влаштовуйте перерви (наприклад: заняття – 50 хвилин, перерва для відпочинку – 10 хвилин). Щоб підготовка до іспиту не перетворювалась на нудний процес, залишайте час на прогулянку, спілкування, хобі.

4. Матеріал корисно структурувати, а саме: складати короткі конспекти, схеми, виписувати ключові слова, формули тощо. Достатньо буде під час повторення матеріалу перегорнути записи. До речі, такими прийомами варто користуватись і продовж навчального року, готуючись до різних занять.

5. Важливо зважити, який матеріал ви знаєте  і який, зосередившись на ньому, варто  вивчити. Головне, ніколи не треба намагатися вивчити весь підручник на пам'ять, а треба завжди усвідомлювати, що ваше завдання не визубрити, а зрозуміти.

6. Не плануйте важливих справ або справ, які вимагають великих затрат часу в день перед складанням державної підсумкової атестації. Залиште краще в першій половині дня час на повторення матеріалу, що для вас видався складним, а в другій половині дня займіться улюбленою справою або відпочиньте.

7. Створіть сприятливу обстановку для навчання. Займатися не обов’язково вдома або в гуртожитку – відмінним варіантом може стати бібліотека, де найзручніше залишатися зібраними і не відволікатися на дрібниці.

8. Вчитися за комп’ютером, не вмикаючи світло, дуже шкідливо для зору. Варто займатися в добре освітленій кімнаті, що сприяє кращому запам’ятовуванню інформації. Також, виключіть сторонні шуми, звуки, які відволікають і заважають зосередитись.

9. Достатньо спіть вночі (не менше 8 – 10 годин), адже брак сну  має тенденцію значно знижувати можливість  якісного та результативного навчання, а також сприяю виникненню відчуття втомлюваності, апатії, нервозності та байдужості тощо. 

10. Під час підготовки до державних кваліфікаційних атестацій найкраще дотримуватися режиму сну та відпочинку, вести здоровий спосіб життя та відмовитись від будь-яких стимулюючих речовин: кави міцного чаю і енергетиків, що сприятиме високій працездатності та результативності.

11. Якщо чогось не розумієте в навчальній програмі, необхідно звернутися до викладача або шукати допомоги в друзів, одногрупників, адже хвилюванням проблеми не вирішити. 

12. Налаштуйте себе на успіх. Коли людина програмує себе на невдачу, посилюється тривога, внаслідок чого погіршується настрій, зникає бажання готуватися до іспиту.

13.  Не забувайте, що впевненість у собі приходить з усвідомлення того, що ви добре підготувалися і володієте знаннями відповідно навчальній програмі. Зосередитися потрібно не на відчутті тривоги, а на змісті своєї роботи. Це допоможе заспокоїтися і отримати гарний результат.

14. Найшвидший і найбільш ефективний спосіб подолати відчуття стресу паніки – це заплющити очі й зробити кілька повільних, глибоких вдихів і видихів. Це заспокоїть вашу нервову систему. Одночасно можна проговорити про себе кілька разів: «Я знаю, що зможу це зробити, і зроблю це добре».

15. Не слід лякатися та засмучуватися у перші хвилини іспиту, що нічого не знаєш. Такого просто не може бути! Почніть із того запитання, на яке можете правильно відповісти, поверніться до забутого пізніше.

16.Дивіться на все у перспективі. Залишайтеся позитивно налаштованим незалежно від рівня оцінювання.

17. Не бійтеся помилок. Не помиляється той, хто нічого не робить. Ті люди, які налаштовані на успіх, досягають у житті значно більшого, ніж ті, які намагаються уникати невдач.