День української писемності та мови

Posted in Новини - Новини

«Мова - душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб»

                                                                                                                                                                            Іван Огієнко

     9 листопада - День української писемності та мови. Відзначають його на честь українського Нестора Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова. Саме цього дня, в ліцеї,  пройшли заходи  під гаслом  «Краща мова єднання – українська». Метою всіх проведених заходів було: донести до учнів красу і багатство української мови; формувати відчуття краси рідної мови; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

      Розпочався день писемності та мови з п’ятихвилинок у групах, де ведучі ознайомили учнів ліцею з цікавими фактами про мову.

      У фойє ліцею  встановили виставку  стінгазет, учні груп показали своє  художнє мистецтво. Найкращу стіннівку визначити було дуже важко, тому що всі газети були цікаві та змістовні.

      Мова — це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину. Адже для нас рідна мова — це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

      Сила слова безмежна! Воно здатне робити диво, бо хвилює найтонші струни людського серця. Поглянути на історію свого народу, збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності учні ліцею продемонстрували у  заході на тему: «Мова-скарб життя». 

      Під час розповіді про українського літописця преподобного Нестора,  творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія учні поглибили й розширили свої знання про мову та мовлення. Учні усвідомили, що без мови - немає народу, і, навпаки, без народу не існує мови.     

      Не залишив байдужими учнів та викладачів конкурс «Цікаві перерви». Відповідаючи на правильні запитання про писемність вони отримували в нагороду солодкий приз.

     Традиційно, щорічно 9 листопада,в День української писемності та мовиучні та викладачі ліцею долучаються до написання  Всеукраїнської акції «Радіодиктант національної єдності».

      Учні нашого ліцею люблять та шанують українську мову, слово, поезію.

      Неодноразово беруть участь у олімпіадах, конкурсах з мови та літератури. І саме тому, до Дня української писемності та мови був проведений Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, де змагалося між собою 18 учнів ліцею. У конкурсі, який має на меті утвердження державного статусуукраїнської мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

      Учасники доказали, що вони мають сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів! Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, - у нашому серці, і починається вона з кожного із нас.

                 Фотографії розміщені у вкладці "Фотоальбом".