Друк
PDF

Історія

Глибоцький професійний ліцей був заснований в 1954 році на базі Просикурянського м′ясного радгоспу, організатором був Дмитрієв Андрій Георгійович. Заняття розпочались в жовтні 1954 р. і читались тільки спеціальні предмети з професії тракторист-машиніст сільського виробництва. З 1955 по 1965 р. професійно технічне училище (тоді №2) було основним в області постачальником кваліфікованих робітничих кадрів для цілинних земель Казахстану.

З 1969 року почалась перебудова  училища в навчальний заклад з трирічним терміном робітників із наданням середньої освіти з числа молоді, яка закінчила восьмирічну школу.

У 1980 р. в училищі зявився базовик – Міністерство меліорації. І в той же час в с.м.т. Глибока на кошти базовика на самому видному місці споруджуються корпуси  Глибоцького професійного училища №22.

Враховуючи соціально-економічні перетворення в Україні, та запити ринку праці і молоді, в Глибоцькому професійному училищі №22 відкриваються нові професії: слюсар з ремонту автомобіля; водій автомобіля категорії «В», «С»; майстер сільського будівництва( бетоняр, муляр, маляр,  штукатур); верстатник широкого профілю, кухар – кондитер; столяр будівельний; тесляр; кравець;бухгалтер с\ г виробництва.

В 2004 році професійно-технічне училище реорганізовано у професійний ліцей. Якісно новий навчальний заклад з підготовкою нових суміжних професій конторський службовець (бухгалтерія) – оператор комп’ютерного набору; тракторист машиніст с/г виробництва категорії «F». Структура підготовки кваліфікованих робітників навчального закладу приведена у відповідність структури економіки області, завдяки чому молодь отримала можливість більш вдало обирати професії необхідні  на ринку праці.

Важливе місце в роботі ліцею відводиться створенню належних умов  для здобуття учнями одночасно з професією і повної загальної середньої освіти. В цьому напрямку діяльності є позитивні зрушення, викладачі на своїх уроках вдало використовують лекційно-семінарську систему викладання та опорні конспекти. Впроваджують в навчальний процес розроблені власні трирівневі навчальні системи, що впливає на ріст якості знань учнів.

Учні мають можливість навчатись і працювати в  комп’ютерному кабінеті на 11 місць. Переобладнані лабораторії – кухарів-кондитерів; верстатників; столярів-будівельників (тесляр); кравців; бетоняр-муляр (маляр, штукатур). Всі вони переміщені в навчально-виробничий корпус №2.

Учні ліцею мають можливість проживати в обладнаному гуртожитку на 300 місць, харчуватись в просторій їдальні на 180 місць, займатись в спортивній та тренажерній залі та відвідувати бібліотеку з читальною залою на 50 місць.

В гуртожитку створені  всі    умови для праці та відпочинку учнів.

Велика увага відводиться позаурочній право-виховній, спортивно- оздоровчій роботі,  розвитку технічної творчості, а також створенню для учнів належних соціально-побутових умов.

За роки існування професійний ліцей щороку випускає понад 210 висококваліфікованих робітників. Значно розширилась співпраця за останні роки із службою зайнятості щодо перепідготовки, професійного навчання непрацюючого населення. Щорічно формується програма співпраці, яка успішно виконується.

Глибоцький професійний ліцей пропонує молоді 7 професій з яких забезпечується високий рівень підготовки, а саме :

- кухар; кондитер;

- муляр, штукатур;

- кравець;

- слюсар з ремонту автомобіля;

- тракторист;

- верстатник;

- водій автомобіля категорії «В»С».

У нашому  ліцеї будівельну справу почали  викладати у 1982 році. Впродовж двадцяти шести років було випущено 443 кваліфікованих робітники зі спеціальностей штукатур, маляр, муляр, бетоняр. Сьогодні наші випускники працюють на будівельних майданчиках в Україні та за кордоном.

За період існування закладу випущено більше як 4400 кваліфікованих спеціалістів з професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва».

Глибоцький професійний ліцей готує кадри для сфери обслуговування населення Чернівецької області. Специфіка професії «Кравець»  пов’язана з замовником, як для  індивідуального пошиття одягу, так і для масового.

Професія «Кухар; кондитер» в нашому  ліцеї започаткована з 1992 року. Протягом 16 років випущено більше як 660 спеціалістів. 152 із них отримали  дипломи з відзнакою.

Не кожен собі уявляє, що кулінар – це художник  своєї справи, а кулінарія – мистецтво, ціла наука в області технології приготування. І в цьому мистецтві ви можете знайти  своє покликання.

Ліцей здійснює навчально-методичне керівництво виробничою практикою учнів. Відповідає за вивчення і дотримання учнями правил внутрішнього розпорядку, охорони праці, пожежної безпеки, санітарно-гігієнічних вимог, що діють на даному підприємстві, встановлених вимог експлуатації обладнання, пристроїв та інструментів, обережного користування засобами індивідуального захисту, що видаються, економного використання учнями матеріалів, енергоресурсів.

Ми раді кожному учневі, який має бажання здобути професію, адже найкращою формою соціального захисту робітника в умовах ринкової економіки, в тому числі і від безробіття, є його кваліфікація і рівень професіоналізму.