День писемності і мови

День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем  це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця. Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця». У День української писемності та мови за традицією:

· покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;

· відзначають найкращих популяризаторів українського слова;

· заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;

· стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн. з 20 країн світу.

Глибоцький професійний ліцей не залишився осторонь. До Дня писемності та мови проведено захід «Українська мова – наш скарб», виставка учнівських творчих робіт та рефератів, стінгазет.