
88-мі роковини Голодомору-геноциду
Пекельні цифри та слова
У серце б’ють, неначе молот,
Немов проклятий оживе
Рік тридцять третій.
Голод…голод…
Голодомор – масовий штучно організований голод, влаштований комуністичним режимом шляхом насильного вилучення продовольчих запасів в селян, яке поєднувалось із широкими репресіями проти різних верств населення. Голодом було вбито мільйони людських життів. Страшні обставини злочину унеможливлюють встановлення точної кількості смертей невинних людей та вичерпного поіменного списку жертв.
Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років. Цьогоріч – це 27 листопада.
До 88-х роковин Голодомору у фокусі – це діти як найвразливіша категорія жертв сталінського геноциду. Надзвичайно важливо розмовляти з сучасними дітьми та підлітками про Голодомор, щоб не травмувати, але водночас передати пам’ять про трагедію наступним поколінням.
Пам’яті мільйонів українських селян, які загинули від голоду, заподіяного сталінським режимом. А також пам’яті українських сіл і хуторів, що зникли після трагедії ХХ ст., присвячувались слова викладачів Глобака М.Г та Чернат А.П.
26 листопада у групі №12 був проведений урок – реквієм. Присутні вшанували пам'ять жертв голодомору хвилиною мовчання та запалили свічку пам’яті. Здобувачі освіти зачитали поезію пам’яті жертв голодомору.
Розуміння, співчуття свідчать про те, що підростаюче покоління усвідомлює весь страх тих подій.