Глибоцький професійний ліцей радий вітати Вас на нашому сайті!

Ми пропонуємо Вам стати частиною нашого життя: переглянути новини, знайти корисну інформацію чи залишити свій відгук.

Наш ліцей – це навчальний заклад, де викладачі, майстри виробничого навчання та вихователі є наставниками, партнерами, прикладом для наслідування та друзями для учнів.

Ми живемо і працюємо для того, щоб наші учні здобули не просто знання і навики, а професію, яка б відкрила їм дорогу в майбутнє.

Микола Макаревич, директор.        

Виробниче навчання

Posted in Новини - Новини

 

Рівень розвитку сільського господарства, його економічна ефективність у багатьох випадках визначаються однією із найбільш масових механізаторських професій – тракториста-машиніста с/г виробництва. Із впровадженням комплексної механізації, особливо у рослинництві, технологічні процеси в сільському господарстві будуються за методом об'єднання кількох операцій (водіння різних сільськогосподарських машин, їх налагодження, ремонт тощо). У зв'язку з цим розширюється профіль механізатора шляхом об'єднання дрібних спеціальностей (тракториста, комбайнера, слюсаря). За своєю суттю професія тракториста- машиніста – складна комплексна професія.

На уроках виробничого навчання детально пояснюються, які технологічні вимоги повинні дотримуватися при виконанні робіт, дотримуватися послідовності технологічного процесу, тому що якість виконуваних розбирально-збиральних робіт на тракторі впливає на довговічність і надійність в експлуатації, забезпечує безпеку руху трактора.

Наприклад, у группах № 11 та 31 професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» уроки виробничого навчання проводять майстри Іван Літовський та Василь Меч. Нещодавно здобувачі освіти проходили практичний етап на тракторах Т-40 і Т-150К. На уроці учні вивчили типи плугів, способи під’єднання їх до тракторів. Під час вступного інструктажу майстри в/н показали учням способи регулювання плуга. При перевірці практичних вмінь та навичок здобувачі освіти зняли та встановили робочі органи плуга, регулювали глибину оранки, а також здійснювали оранку поля всклад та врозгін.

Виробниче навчання – це спільна діяльність майстра виробничого навчання та учня, спрямована на оволодівання професійними знаннями, навичками та уміннями, що відповідають сучасному рівню техніки та технології виробництва, на виховання в учнів моральних якостей, творчого підходу до праці. Виробниче навчання виступає як органічна складова частина навчально-освітнього процесу, коли в учнів формуються знання, уміння та навички для виконання вимог кваліфікаційної характеристики.

Уроки з виробничого навчання формують вміння та навички учнів, сприяють вихованню поваги до праці та вибраної професії, сумлінності, відповідальності.