Глибоцький професійнийліцей радий вітати Вас на нашому сайті!

Ми пропонуємо Вам стати частиною нашого життя: переглянути новини, знайти корисну інформацію чи залишити свій відгук.

Наш ліцей – це навчальний заклад, де викладачі, майстри виробничого навчання та вихователі є наставниками, партнерами, прикладом для наслідування та друзями для учнів.

Ми живемо і працюємо для того, щоб наші учні здобули не просто знання і навики, а професію, яка б відкрила їм дорогу в майбутнє.

Директор Глибоцького професійноголіцею Микола Макаревич        

День толерантності

Posted in Новини - Новини

«Ваша думка для мене глибоко ворожа,

але за ваше право її висловити я ладен віддати своє життя».

Вольтер

16 листопада в Глибоцькому професійному ліцеї відбувся захід, присвячений Міжнародному дню толерантності. Толерантність людей є найважливішою умовою миру і злагоди в сім’ї, колективі та суспільстві. Принципи толерантності закріплені у Декларації, проголошеній та підписаній Юнеско 16 листопада 1995р.

Толерантність означає поважання, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Толерантність – це єдність у різноманітті. Це не тільки моральний обов’язок, а й політична та правова потреба. Толерантність – це те, що уможливлює досягнення миру, сприяє переходу від культури війни до культури миру.

Толерантність – це не поступка, поблажливість чи потурання. Толерантність – це передусім активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини.

Поняття толерантності зустрічається ще у ХVІІІ ст. в епоху Просвітництва. Французький філософ і просвітитель Вольтер писав: «Ваша думка для мене глибоко ворожа, але за ваше право її висловити я ладен віддати своє життя».

Розуміння толерантності в різних культурах неоднакове, оскільки залежить від історичного досвіду народів:

-     у англійців толерантність розуміють як готовність і здатність без протесту вислухати особу;

-     у французів – як певну свободу іншого, його думки, прагнення, політичних і релігійних поглядів;

-     у іспанців толерантність означає здатність визнавати відмінність ідеї інших людей;

-     у китайців бути толерантним – проявляти великодушність по відношенню до інших;

-     в арабському світі толерантність – прощення, терпимість, співчуття іншому;

-     у персидському– ще й готовність до примирення;

-     в українців толерантність – це здатність терпіти щось або когось, бути стриманим, стійким.

Зараз толерантність розуміють як пошану і визнання рівності, відмову від домінування і насильства, визнання думки інших відповідно до своїх думок і поглядів. Отже, толерантність перш за все ставить за мету сприймання людей такими, якими вони є, і взаємодію з ними на основі згоди.

Круглий стіл «Григорій Савич Сковорода – невідоме про відомого»

Posted in Новини - Новини

Всякому  місту – звичай  і  права,

Всяка  тримає  свій  ум  голова;

В  мене  ж  турботи  тільки  одні,

Як  з  ясним  розумом  вмерти  мені.

Григорій Сковорода.

Проводився круглий стіл «Григорій Савич Сковорода – невідоме про відомого». Всі учасники мали змогу наново відкрити для себе постать видатного українського просвітителя-гуманіста, поета, педагога, мандрівного філософа, котрий активно висвітлював біблійну проблематику, філософію самопізнання та ліричне сприйняття навколишнього світу.