Робітнича професія: обери своє майбутнє!

Глибоцький професійний ліцей радий вітати Вас на нашому сайті!

Ми пропонуємо Вам стати частиною нашого життя: переглянути новини, знайти корисну інформацію чи залишити свій відгук.

Наш ліцей – це навчальний заклад, де викладачі, майстри виробничого навчання та вихователі є наставниками, партнерами, прикладом для наслідування та друзями для учнів.

Ми живемо і працюємо для того, щоб наші учні здобули не просто знання і навики, а професію, яка б відкрила їм дорогу в майбутнє.

Мерцишор

Posted in Новини - Новини

Мерцишор – традиційне свято зустрічі весни, яке святкують 1 березня. В цей день люди дарують один одному маленькі бутоньєрки з ниточок білого та червоного кольорів. Ця прикраса, як і свято, називається мерцишором.

За легендою, Сонце спустилось на землю у вигляді прекрасної дівчини. Але злий Змій викрав і закрив його у своєму замку. Після цього пташки перестали співати, діти забули, що таке радість і сміх, і весь світ занурився в печаль. Один сміливий юнак вирішив врятувати Сонце. Цілий рік шукав він замок Змія, а коли знайшов, то викликав його на бій. Довго вони боролись, і врешті-решт юнак переміг Змія. Він визволив прекрасне Сонце. Воно піднялось високо в небо і освітило весь світ. Прийшла весна, ожила природа, люди згадали, що таке радість, але відважний юнак не встиг побачити весну. Його гаряча кров стікала на сніг. Упала остання крапля крові, він загинув. Там, де сніг танув, виростали білі квіти – підсніжники, вісники весни. З того часу, на честь визволителя світу від темряви і смутку, люди сплітають два шнурочки з квітами білого і червоного кольорів. Червоний колір символізує любов до краси і пам'ять про кров загиблого юнака, а білий - здоров'я і чистоту підсніжника, першої весняної квітки.

Мерцишори носять на одязі, а коли знімають – розвішують на зелених деревах. Вважається, що завдяки цьому людей буде супроводжувати успіх протягом всього року. За повір'ям, якщо загадати бажання, чіпляючи мерцишор на дерево, воно обов'язково здійсниться.

В нашому ліцеї учні дарували святкові листівки з мерцишорами. Кожен охочий мав змогу самостійно прикрасити свій одяг бутоньєркою. У фойє ліцею було підготовлено символічне дерево, на яке бажаючі вішали свої мерцишорчики та загадували бажання.

     Фотографії розміщені у вкладці "Фотоальбом".

Міжнародний день рідної мови

Posted in Новини - Новини

         Для кожного народу мова – найбільший скарб, віддзеркалення душі народу, його історії. У Міжнародний день рідної мови в Глибоцькому професійному ліцеї до відбулась низка заходів.

Розпочався ранок у ліцеї відкриттям виставки тематичних стіннівок.

У навчальних групах ліцею були проведені п’ятихвилинки на тему: «Мова моя рідна» на яких учні ознайомилися з розвитком та історією рідної мови.

Найбільший інтерес учнів викликала інтелектуальна гра «Шанувальники рідного слова», під час якої змагались першокурсники 12 та 15 навчальних груп. Гра складалася з 8 конкурсів під час яких знавці рідного слова демонстрували свої знання української мови.

Серед учнів ІІ-ІІІ курсів було проведено диктант єдності на тему: « Україна – наша земля, наша Батьківщина».

       Слово – це найтонший різець, здатний доторкнутися до найніжнішої рисочки людського характеру. Словом можна створити красу душі, а можна й спотворити її. Тож оволодіваймо цим різцем так щоб з-під наших рук виходила тільки краса.

  Фотографії розміщені у вкладці "Фотоальбом".