Глибоцький професійнийліцей радий вітати Вас на нашому сайті!

Ми пропонуємо Вам стати частиною нашого життя: переглянути новини, знайти корисну інформацію чи залишити свій відгук.

Наш ліцей – це навчальний заклад, де викладачі, майстри виробничого навчання та вихователі є наставниками, партнерами, прикладом для наслідування та друзями для учнів.

Ми живемо і працюємо для того, щоб наші учні здобули не просто знання і навики, а професію, яка б відкрила їм дорогу в майбутнє.

Директор Глибоцького професійноголіцею Микола Макаревич        

День ліквідації насильства

Posted in Новини - Новини

25 листопада у Глибоцькому ПЛ відбувся диспут на тему: "День ліквідації насильства".

Дата 25 листопада була вибрана в пам’ять про сестер Мірабаль – політичних активісток, забитих до смерті палицями таємною поліцією за наказом диктатора Домініканської Республіки Рафаеля Трухільо в 1960 році.

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок й запропонувала урядам, міжнародним і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

ООН зазначає, що жінки і дівчатка піддаються насильству, як у мирний час, так і під час збройних конфліктів – з боку держави, суспільства, родичів. Насильство щодо жінок не обмежене рамками будь-якої конкретної політичної або економічної системи. Воно існує в будь-якій країні, не визнає кордонів матеріального добробуту, раси і культури. Структури домінування, на яких грунтується насильство, глибоко вкорінені в суспільстві. Досвід або загроза насильства повсюдно перешкоджають жінкам в повній мірі здійснювати свої права людини і користуватися ними. Саме тому жінки об’єднуються, щоб протистояти цій проблемі. Згідно з даними Фонду народонаселення ООН, в Україні фізичному насильству піддаються 4 млн жінок, а сексуальному – 1,8 млн. Утім, реальна кількість постраждалих значно вища, оскільки потерпілі часто не повідомляють про те, що зазнали насильства.

Факт прояву такої публічної жорстокості мав світовий резонанс. І в 1981 році, коли активістки жіночих рухів вирішили вибрати дату для того, щоб привернути більшу увагу громадськості до проблем насильства над жінками, вони згадали про 25 листопада 1960 року. Тоді і було вирішено в пам’ять про сестер Мірабал, не побоявшись так сміливо і відкрито заявити про свої політичні права, відзначати день протесту проти насильства по відношенню до жінок щороку 25 листопада. А ще через кілька років цей день став міжнародною датою.

 

85 річниця голодомору

Posted in Новини - Новини

Ті чорні дні голодомору,

Мов рана, що не заживає,

Вони крізь час тривожать душу,

І спокою Вона не має…

24 листопада в Глибоцькому професійному ліцеї відбувся захід, присвячений 85-річниці Голодомору 1932-1933 рр.

Осінь 1932 року не віщувала великої біди. Врожай був не гірший, ніж у попередні роки. Здали селяни державі продподаток, але, раптом, оголосили другий, а потім і третій. Почали їздити по селах спеціальні продзагони і забирати все до нитки…

Пам'ятаймо, що зимою 1932-1933 рр. помирало в Україні 17 чоловік на хвилину, 25 тисяч щодня. За 10 місяців Україна втратила майже чверть свого населення.

Кожен учасник заходу вшанував пам'ять жертв Голодомору, запаливши свічку.

Тож схилімося в скорботному доземному уклоні перед пам'яттю жертв страшного голодомору. Бо пам'ять – нескінченна книга, у якій записано все!